Odavad hotellid, korterid, majutus välismaal

Kuidas leida parima hinnaga majutus?

Võrdle parimaid turvalisi hotellide, külaliskorterite, villade, hostelite ja muude öömajade hindade võrdlusportaale. Tee valik ja broneeri parima hinnaga majutus kohe!

🥇 Skyscanner
👍 Võrdluses kõige laiem valik majutusi
👍 Usaldusväärne ja kvaliteetne
👍 Palju filtreid ja funktsioone
❌ Ei kuva Airbnb öömaju
👉 AVA SKYSCANNER👉 AVA SKYSCANNER
🥈 Momondo
👍 Normaalne valik öömajasid
👍 Kvaliteetne võrdlusportaal
❌ Võrdlemisi vähe saite võrdleb
❌ Võiks olla rohkem filtreid
👉 AVA MOMONDO👉 AVA MOMONDO
🔥 Hotwire
👍 Salajased diilid luksushotellidele
👍 5* ja 4* hotellid palju odavamalt
👍 Nüüd ülemaailmne saadavus
❌ Puuduvad korterid ja villad
👉 AVA HOTWIRE👉 AVA HOTWIRE

Lähed reisile? Leia kohe hotell või korter!

Skyscanner võrdleb automaatselt Hotels.com, Booking.com ja teiste portaalide hindu. Leiad parima hotelli, korteri või muu majutuse ilma tundide viisi erinevaid lehti lappamata.


Majutus moodustab reisi eelarvest olulise osa. Sama hotellituba võib aga erinevates portaalides olla vägagi suure hinnavahega. Seepärast tasub olla kursis kõikide põhimõtetega, kuidas odavat majutust nii Eestis kui välismaal endale broneerida.

Pealegi ei ole majutus ilmatingimata hotell. Vastavalt reisistiilile, rahalistele võimalustele ja seltskonna suurusele on võimalik broneerida lühiajalisi üürikortereid, narivoodi kohta hostelis, iglu, jurta… nimekiri on lõputu!

Jätka lugemist, et saada teada kõikidest soovitustest ja nippidest, kuidas majutust võimalikult soodsalt ja nutikalt broneerida.

Majutuskohtade ja hotellide broneerimine netis

Menukas sihtkoht? Planeeri majutus pikemalt ette!

Kas plaanid reisida maailma kõige populaarsematesse sihtkohtadesse? Sel juhul on oluline broneerida majutus aegsasti ette. Varane reageerimine on eriti tähtis, kui sinu viibimise ajal toimuvad suured festivalid või üritused.

Külastajate arv tõuseb suureks ja vabade majutuskohtade arv kujuneb piiratuks. Toa või korteri otsimine lühikese etteteatamisajaga võib olla väga kallis, seega on kõige parem, kui kõik on juba enne reisile minekut selgeks tehtud.

Pealegi mida pikemalt ette broneerid, seda suurem on tõenäosus, et ägedaimad majutuspaigad on veel saadaval. Näiteks Airbnb’s lähevad mõningad unikaalsemad majutuskohad juba aasta aega ette ära.

Odav majutus internetist

Kitsam eelarve? Vähenda ootuseid öömaja osas!

Parim viis reisimajutuse pealt raha kokku hoida on valida koht, kus ei ole kõiki kellasid ja viled. Vali luksusliku asemel pigem lihtne ja funktsionaalne koht. Nii saad puhkuse ajal raha kulutada muudele asjadele.

Mida see praktikas tähendab?

  • Kui broneerid reisimajutust, püüa vältida tasuta hommikusööki sisaldava paketi valimist. Sageli on see hommikusöök ülehinnatud ja ei ole lisakulu väärt. Selle asemel planeeri ette ja paki kaasa mõned suupisted või hommikusöögitarbed, et saaksid raha kokku hoida.
  • Vali kuuma kliimaga regioonis majutuskoht, kus on kasutusel ventilaatorid, mitte konditsioneer. See on tavaliselt odavam ja hoiab sind öösel ikkagi talutavama õhuga ruumis. Kui sa ei leia ühtegi ventilaatoriga kohta, küsi hotellist/hostelist, kas neil on mõni lisaventilaator, mida saaksid laenata.
  • Vannituba ei pea olema tingimata samas toas. Näiteks Itaalias on levinud väiksemad B&B-tüüpi öömajad, kus on enamikel tubadel jagatud WC ja vannituba. Sellised toad on odavamad võrreldes alternatiividega, milles kuulub privaatne vannituba hinna sisse.
Leia endale öömaja hostelis

Oled seiklusliku hingega? Vali seikluslikum majutuspaik!

Reisimajutuse otsimisel on oluline olla avatud kõikidele võimalustele, et leida parimad pakkumised. Teisisõnu ole avatud ebatraditsioonilisematele majutusviisidele: puumajad, jurtad ja telgid.

Ehkki neil öömajadel ei pruugi alati olla just palju teenuseid ja mugavusi, siis võivad need olla omaette lõbusaks ja põnevaks kogemuseks parajalt ägedad paigad.

Tihtipeale võid avastada, et selliste kohtade madalamat hinnataset ei suuda keegi ületada, kui arvestad juurde unikaalse kogemuse plussid.

P.S. Jah, ka see on tõsi, et osa unikaalsetest majutuspaikadest on vastupidiselt keskmisest tunduvalt kõrgema hinnaga. Pigem on see soovitus mõeldud avatuma meele hoidmiseks olukordades, kus veidi teistsugune majutuspaik on justament odavam.

Soodsate hotellide broneerimine

Ööbid tihti hotellis? Kaalu lojaalsusprogrammiga liitumist!

Arukas samm on liituda mõne hotelli püsikliendiprogrammiga. Hotellide püsikliendiprogrammid toimivad üldiselt nii, et iga hotellis veedetud öö eest saadakse punkte.

Punkte saab seejärel lunastada tasuta ööbimisteks, kui olete neid piisaval hulgal kogunud. Seega, kui olete juba lojaalne mõnele konkreetsele hotelliketile, siis on nende hotellide püsikliendiprogrammiga liitumine lihtne.

Millised suured hotelliketid pakuvad lojaalsusprogramme?

Loomulikult pole see täielik nimekiri, vaid viis boonusprogrammi tuntuimate tegijate seast. Seepärast tasub enne iga suurema hotellibroneeringu tegemist kontrollida, kas konkreetsel hotelliketil on saadaval preemiaprogramm.

Broneei odav hotell otse mobiilist

Broneerid öömaja suures portaalis? Logi kindlasti sisse!

Hotelli broneerides logi sisse kindlasti oma kontole broneerimissaidil, näiteks Booking.com’is või Agodas. See annab sulle juurdepääsu eripakkumistele ja soodushinnaga tubadele, millele registreerimata või sisse logimata kasutajad ei pääse ligi.

Küll aga tasub säilitada skeptilisust kõikvõimalike “tasemete” osas, mida on võimalik hotelliportaalides saada. Näiteks Bookingus on geenius-tasemed, ent reaalselt nende abil pole võimalik lisaöid endale teenida.

Hotels.com’il oli täiesti toimiv süsteem, mille abil sai endale tasuta öid koguda. Aga 2020ndate alguses otsustati kraan kinni keerata muuhulgas Eesti kasutajatele.

Asi kujuneb päris veidraks. Facebooki reisigruppides ja reisifoorumites küsiti: “mismõttes ma ei saa enam oma Hotels.com öid lunastada?”. Seega, siit ka teine kiire soovitus…

Kui sa oled sisse loginud mõnda suurde portaali ning nad pakuvad mingeid hüvesid, siis ei tasu neid tulevikku edasi lükata. Pigem kasuta kohe ära, sest iga kell võidakse vaip jalge alt ära tõmmata. Suurte firmade asi.

Leiad soodsad majutuspakkumised siit samast

Saadaval “Parima hinna garantii”? Lõika sellest kasu!

Broneerimisveebid ja hotelliketid, millel on Parima Hinna Garantii poliitika, pakuvad sageli parimaid majutusdiile. Kui leiad sama hotelli, toatüübi ja viibimise kestuse kohta parema pakkumise konkurendi veebisaidil, vastab portaal madalamale hinnale või hüvitab selle mingil viisil.

Seega kontrolli enne toa broneerimist kindlasti, kas on olemas Parima Hinna Garantii. Nii saad olla kindel, et sa ei jää ilma absoluutselt turu parimast hinnast. Tasub aga märgata, et seda pole saadaval sugugi kõikidele majutuskohtadele.

Garantii kehtib tavaliselt ainult kõikide broneerijate poolt kättesaadavatele hindadele. Seega jäävad välja erihinnad lojaalsusprogrammide, grupisoodustuste, ettevõtete allahindluste kaudu saadud pakkumistele.

Ka muud konkurendi veebisaidil tehtud broneeringu tingimused, nagu tühistamispõhimõtted ja ettemaksunõuded, peavad üldiselt olema täiesti üks-ühele.

Öömaja seljakotireisijatele

Oled tõeline backpacker? leia vastav piirkond!

Seljakotireisijate piirkonnad pakuvad parimat hinna-kvaliteedi suhet, kui oled klassikaline backpacker ja otsid odavat ööbimiskohta. Tavaliselt leiad hea hinnaga hosteli ühistoa või privaattoa.

Odavama öömaja kõrval on sellistes linnaosades tavaliselt saadaval ka küllaga soodsamat meelelahutust ning toiduvõimalusi. Kui plaanid reisida uude sihtkohta, on hea mõte kõigepealt uurida, kus asub kohalik “seljakotirändurite meka” – võid säästa aega ja raha.

Mõned näited seljakotirändurite seas populaarsetest rajoonidest:

  • Bui Vien Saigonis
  • Khao San Bangkokis
  • Pham Ngu Lao Ho Chi Minhis
  • La Candelaría Bogotás
  • Thamel Kathmandus
Hotelliveebi kasutamine reiside broneerimise jaoks

Reisid Põhja-Ameerikasse? Kaalu Hotwire teenuseid!

Kui otsid soodsaid hotelle Põhja-Ameerikas reisimiseks, soovitame kaaluda Hotwire’i. Nad pakuvad loteriimajutuse stiilis broneerimist, mis tähendab, et sa ei tea, millise hotelli saad, enne kui oled selle broneerinud.

Mõningatele reisisõpradele võib see olla veidi ebamugav, kuid sageli on see parim viis hea pakkumise leidmiseks. Nimelt võid saada USAs ja Kanadas palju luksuslikuma ja ägedama majutuse, kui leiaksid eales võrdväärse eelarvega tavalisest portaalist.

Tegelikult sobib Hotwire katsetamiseks teistes maailmajagudes. Kiire katsetus näitas, et tunduvalt odavamaid hotelle on võimalik leida näiteks Roomas, Pariisis ja Londonis. Tasub ise proovida SIIT!

Korduma kippuvad küsimused parima hinnaga majutuse kohta

Odavaima hinnaga hotelli leidmiseks tuleb kasutada võrdlusportaali. Kaks juhtivat hotellihindade võrdlusportaali on Skyscanner Hotels ja Momondo . Kahe tegija kõrval on kolmanda suure sambana saadaval Booking.com. Samas tekib küsimus, miks kasutada seda portaali eraldi. Suured võrdlussaidid võrdlevad Booking.com'i hindu automaatselt ülejäänud majutuslehtede pakutavaga.
Meie kogemuse põhjal on parim portaal hotellide ja korterite hindade võrdlemiseks Skyscanner Hotels. Sealne võrdlusesse paisatud öömajade valik on lihtsalt kõige laiem. Samas teenib teise koha välja Momondo. Ka nemad võrdlevad piisavas koguses külaliskortereid, hotelle, hostele ja villasid.
Parim aeg sõltub sihtkohast. Keskeltläbi soovitame madalhooajal ja vähem tuntud sihtkohtades broneerida majutus ette vähemalt paar nädalat. Tipphooajal ja populaarsematesse sihtkohtadesse tasub öömaja broneerida vähemalt paar kuud ette. Kõige menukamatesse linnadesse ja kuurortidesse pole paha mõte teha broneering isegi pool aastat enne reisi.
Kõige odavama hinnaga külaliskorteri pakkuja sõltub sihtkohast ja broneerimise ajast. Soovitame kasutada siinkohal välja toodud võrdlusportaale, et leida endale parima hinnaga külaliskorter, maja või villa. Hinnad muutuvad pidevalt ja broneeringu on mõttekas võimalikult vara ära teha.
Soovitame menukate sihtkohtade puhul hotelli broneerida vähemalt paar kuud enne reisi. See ei tähenda, et poleks võimalik endale hotelli leida lühikese etteteatamisajaga. Lihtsalt hinnad on kindlasti krõbedamad võrreldes varasema broneerimise maksumustega.
Absoluutselt võib lisanduda täiendavaid tasusid. Usaldusväärsete portaalide kaudu broneerimisel võid aga olla kindel, et kõik lisatasud on selgelt välja toodud. Näiteks mõningates sihtkohtades tuleb kindlasti maksta sularahas koha peal linnatasu ehk city tax.
Väldi tundmatuid broneeringusaite. Tee selgeks kõik olulised reeglid, näiteks koristustasude nõuded külaliskorteri broneerimisel. Suhtu skeptiliselt majutuspaikadesse, millel pole mitte ühtki arvustust. Hoia eemale äärmiselt madala skooriga majutuspaikadest, v.a. kui oled karastunud või noor seljakotireisija.
Jah, hotellidiilid on täiesti olemas. Enamasti tähendavad hotellidiilid kahte asja. Esiteks teevad suured hotelliketid (nt Radisson ja Hyatt) soodusmüüke, mille käigus saab tubasid odavamalt broneerida. Teiseks on populaarsetel hotellivõrdlusportaalidel samuti omad müügikampaaniad aeg-ajalt saadaval.
Kõik suuremad hotellidiilid kajastuvad Reisitarga Facebooki lehel. Mõnikord on poetame mõned eriti kuumad soodusmüügid ka oma uudiskirja. Kuna üritame igasugusest spämmist hoiduda, siis saadame vähem uudiskirju välja ning mõned rammusad hotellipakkumised võivad seal täiesti tähelepanuta jääda.
Ei ole! Airbnb on tõesti endale nime teinud, aga see ei tähenda, et nad omaksid mingisugust ainuvõimu. Reaalsuses on võimalik vahel leida isegi parema hinnaga külaliskorterite diile enim tuntud majutusbroneeringute saitidelt. Kasuta võrdlusportaalides apartemendi filtreid, et näha vaid külaliskorterite variante.
Villa majutuse leiad mõistliku hinnaga võrdlusportaalide otsitulemustest. Rakenda vastavaid filtreid, et raalida välja soodsaima hinnaga või parima hinna-kvaliteedi suhtega villad. Kusjuures aeg-ajalt on saadaval ka villadiile. Hoiame neil silma peal ja jagame oma jälgijatega!

Scroll to Top
Scroll to Top