Lennupiletid Tallinnast odava hinnaga

Kuidas leida odavad lennupiletid?

Võrdle parimaid turvalisi lennupiletite hindade võrdlusportaale. Leia reisidiilid ja broneeri odavad lennupiletid kohe!

  • Erapooletu
  • Usaldusväärne
  • Odavlendude fookus
  • Tippmugavus
  • PARIM
  • Erapooletu
  • Usaldusväärne
  • Odavlendude fookus
  • Tippmugavus
  • Erapooletu
  • Usaldusväärne
  • Odavlendude fookus
  • Tippmugavus

Planeerid reisi? Leia kohe lennupiletid!

Sisesta sihtkoht ja vali eelistatud kuupäevad. Võrdle hetkega kõiki lennufirmasid ja piletimüüjaid.

Kas soovid leida ja broneerida odavad lennupiletid algusega Tallinnast, Riiast, Helsingist või Stockholmist?

Ehk hoopis õppida, kuidas odavalt reisida? Mõlemal juhul oled jõudnud õigesse paika.

Reisitark on otsinud juba üle kümne aasta soodsa hinnaga lennupileteid, teades-tundes seeläbi kõiki nippe ja trikke, kuidas keskmisest mõistlikuma hinnaga lennupiletid kiiresti tasku pista.

Loe edasi, et teada saada, kuidas alati kõige odavama hinnaga lennupiletid enda reiside planeerimiseks soetada.

Muuhulgas saad vastused küsimustele, kas lennureisi tasub alustada Tallinnast või Riiast ning millisel nädalapäeval lennufirmad kõige soodsamaid lende turule paiskavad (vihje: see on rumal müüt!).

Kui sul tekib rohkem küsimusi, siis võta meiega julgelt ühendust sotsiaalmeedias või e-kirja teel!

Kuidas hoida lennupiletite reisidiilidel silm peal?

Odavate lennupiletite ostmiseks on mitu moodust. Hakka Reisitarga Facebooki lehe jälgijaks või telli spämmivaba uudiskiri.

 

Odavate lennupiletite erinevad tüübid

Järgnevalt selgitame välja, millised on peamised põhjused, miks üldse mõni lennupileti võiks olla tavapärasest soodsam.

Parimate hindade kujunemise mõistmine aitab paremini planeerida taskukohaste lendude broneerimist tulevikus.

Peamised odavamate lennupiletite võimalused

Põhiline viis soodsamate reiside planeerimiseks on ikkagi lennupiletite kampaania.

Need kampaaniad annavad võimaluse piiratud aja jooksul haarata endale keskmisest parema hinnaga piletid.

Võib julgelt öelda, et suur osa reisidiilidest ja lennuleidudest moodustub erinevatest promopakkumistest.

Aasta suurimate kampaaniate sekka kuuluvad Musta Reede reisipakkumised ning Cyber Monday kampaaniad.

  • Lennufirmade sooduskampaaniad: Lennufirmad korraldavad sageli erinevaid promotsioone, et tühjasid istekohti juba aegsasti täitma hakata. Sel juhul on soodsamalt pakutavate lennupiletite arv iga lennu kohta loetud, nii et kõikidele hea hinnaga pileteid kahjuks ei jätku.
  • Ryanairi lennupiletite soodusmüügid: Ryanair korraldab tihti sooduskampaaniaid, millede käigus on aeg-ajalt võimalik napsata isegi alla 10-euroseid ühe otsa pileteid. Nad teevad niivõrd sageli soodukaid, et mõnda vahele jättes ei tasu meelt sugugi heita.
  • Lufthansa lennupiletite soodukad: Lufthansa korraldab ikka ja jälle suurepäraste hindadega sooduskampaaniaid algusega Tallinnast. Nad proovivad võita tagasi turuosa, mida on kaotatud odavlennufirmadele nagu Ryanair ja Wizz Air.
  • airBalticu kirsihindade kampaaniad: airBaltic teeb samuti väga tihti sooduskampaaniaid. Nende puhul tasub aga jälgida, et suuresti reklaamitakse välja ühe otse piletihindu, mistõttu kujunevad reaalsed lennud ikkagi kallimaks.
  • Finnair lennumüügid: Üsna rammusaid lendude allahindlusi pakub nii mõnigi kord põhjanaabrite Finnair. Iseäranis kasulikuks võivad need soodushinnad osutuda Aasiasse ja Põhja-Ameerikasse lendamisel.
  • Wizz Air odavlennupakkumised: Wizz Air ei jää kampaaniarongist üldsegi maha. Ungari odavlennufirma paiskab odavmüüki suurema koguse pileteid vähemalt korra kuus. Neil on täiendavalt saadaval hinnaalandused klubiliikmetele.
  • SAS Scandinavian Airlines müügikampaaniad: Ikka ja jälle on saadaval soodsaid hindu SASiga ning seda algusega Tallinnast Stockholmist või Kopenhaageni kaudu lennates. Parimad hinnad on nii Lõuna-Euroopasse, USAsse kui Aasiasse.
  • Lennundusalliansside soodukad: Lennundusalliansside tegevuse raames võib samuti aeg-ajalt näha kampaaniaid, mis lausa kutsuvad soodsama hinnaga pileteid ostma. Tavaliselt toovad need endaga kaasa sooduspiletid, mis on Tallinnast vähemalt 1-2 ümberistumisega.
  • Star Alliance kampaaniad: Star Alliance’i kuuluvad näiteks SAS, Lufthansa, SWISS, Air Canada ja United. Erinevate firmade soodsate hindade kombineerimisel võib kampaania ajal saada näiteks lennureise vaid paarisaja euroga Põhja-Ameerikasse, Kariibi mere saartele ja mujale üle ookeani.
  • oneworld kampaaniad: Siinkohal räägime Finnairi soodsatest pakkumistest koostöös oneworld allianssi kuuluvate firmadega nagu British Airways. Üldiselt on neid tunduvalt harvem võrreldes Star Alliance’i alliansiüleste kampaaniatega.
  • SkyTeam kampaaniad: Air France, KLM & Sõprade soodusmüügid enamasti pole eestlasi ega lähiriike puudutanud. Samas on eraldiseisvalt Air France ja KLM soodsa hinnaga lennupileteid küll sagedasti pakkumisel.
  • Grupisisesed odavhinnad: Lufthansa gruppi kuuluvad näiteks SWISS ja Austrian Airlines. Vahel tähendab see soodushindade kampaaniaid, mille käigus kombineeruvad ühe lennufirma grupi head hinnad. Näiteks IAG grupi puhul British Airways ja Iberia.
Reisidiilid Tallinnast odavate lennupiletite näol

Alternatiivsed variandid soodsate lennupiletite broneerimiseks

  • Veahinnaga lennupiletid: Veahind tähendab, et lennupileti hinna määramisel on teinud lennukompanii või edasimüüja vea. Tegelikult peaks lend olema kallim. Mida aeg edasi, seda harvem tõeliseid veahindu ette tuleb, kuna inimese eksimise määr on andmete sisestamisel ja töötlemisel väiksem.
  • Odavama hinnaklassi lennupiletid: Toit lisatasu eest. Pagas lisatasu eest. Väike käsipagas. Seda nimekirja võiks lõputult jätkata. Napimate lisadega lennupiletid on mitmekesisemate võimalustega piletitest odavamad. Kunagi oli askeetlik lähenemine odavlennufirmade pärusmaa, ent nüüd enam mitte.
  • Odavlendude kombineerimine: Näiteks Ryanair Tallinn-Pariis ühel piletil ning teisel Ryanair Pariis-Kreeta. Mõlemad piletid kampaania raames 10 eurot. Kokku 20 eurot! Kätkeb alati endas riski, mis tuleneb järjestikustest lendudest teineteisest sõltumatutel piletitel.
  • Viimase hetke tšarterlennud: Edasi-tagasi lennupiletid Helsingist eksootilistesse sihtkohtadesse vaid 50-90 euro eest on olnud reaalsus. Samas tuleb reageerida koheselt. Tavaliselt väljub edasilend juba järgmisel päeval. Tallinnast selliseid pakkumisi pole peaaegu üldse. Kui on, siis pigem paketi näol paarsada eurot odavamalt.
  • Open-Jaw lennupiletid: Alusta ja lõpeta lendu samas linnas, ent maandu ühes lennujaamas ja välju tagasi koju teises lennujaamas. Hea näide open-jaw lennupiletist on Tallinn-Helsingi-New York//Miami-Helsingi-Tallinn. Kõigile need piletid ei sobi, kuid teatud reisistiili korral võivad need vahel kuni paarsada eurot säästu tuua.
  • Kehva lennuajaga piletid: Äärmiselt suhteline mõiste, ent mõnikord on tõesti kehvema lennuajaga piletid veidi odavamad. Eelduseks on see, et eksisteerib parem alternatiiv ning nõudluse-pakkumise tulemusena hinnad langevad.
  • Hooajavälised lennupiletid: Populaarsetesse hooajalistesse sihtkohtadesse võivad olla hooajaväliselt lennupiletite hinnad odavamad. Edasi-tagasi lendude hinnad Küprosele võivad isegi Ryanairiga küündida suvel 200+ euroni. Samas talvel on võimalik neid tihti saada 40-80 euroga.
  • Suhteliselt odavad lennupiletid: Nimi võib naljakalt kõlada, aga just nimelt suhteliselt soodsad. Kui kõik juulikuise Horvaatia lennupiletite hinnad on juunikuuks jõudnud 310 euroni, siis on 230-eurone edasi-tagasi pilet võrdlemisi odav. Turu läbi aegade madalamaid hindu arvestades pole 230 eurot odav, ent konkreetsel ajahetkel võib tegu olla päris mahlaka reisidiiliga tõsistele huvilistele.
  • Hinnasõjast sündinud lennupiletid: Samal lennuliinil võib opereerida mitu odavlennufirmat (või klassikalisemat kompaniid). Kui korraga avavad sarnast liini näiteks Wizz Air ja Ryanair, siis võib oodata hinnasõda, mis viib vähemalt ajutiselt lennupiletite hinnad tunduvalt alla.
  • Punktide/miilide eest saadud lennupiletid: Kui oled sagedane lendaja, siis on võimalik teenida lennumiile (lojaalsusprogrammi preemiapunkte). Võid nende abil lennupiletid tunduvalt odavamaks saada, teenindusklassi kõrgendada jne.
Lennupiletid Tallinnast soodsa hinnaga

Unustesse vajunud odavate lennupiletite saamise viisid

  • Reisimesside lennupakkumised: Selge see, et reisimesside ajal soovivad külastajad ja reisihuvilised näha tüüpiliste hindadega võrreldes veidi atraktiivsemaid pakkumisi. Just sellepärast tasub nii Tallinna, Riia kui ka Helsingi messides ajal silmad lahti hoida.
  • Tourest lennupiletid: Väidetavalt on tegu Baltikumi suurima reisimessiga. Läbi aegade on seal pakutud päris heade hindadega lennupileteid, ent peamiselt omal ajal Estonian Airi ja Nordica poolt.
  • Ostukeskuste lennupakkumised: Kunagi tegid suuremad ostukeskused nagu Tallinna Kaubamaja ja Stockmann oma suurte soodusmüükide ajal diile lähiregiooni suurte lennufirmadega. Digiajastu pealetungiga seoses pole see aga enam eriline teema.
  • Hullud Päevad lennupiletid: Keskmisest odavamaid lende pakkus Stockmann koostöös Estonian Airi, Finnairi ja teiste tegijatega. Nüüdseks on aga Estonian Air ammu unustusse vajunud ning Finnair keskendub digikanalites müügile, mitte keskuses ostlejatele. Estravel teeb küll müüki veebipõhistes Hulludes Päevades, kuid nad vahendavad peamiselt juba toimuvaid lennukampaaniaid.
  • Osturalli lennupiletid: Täpselt sama lugu on Kaubamaja Osturalliga. Kunagi oli lennupiletite teema seal prominentsem, ent nüüd on ikkagi põhiline odavate lennupiletite jahtimine kolinud üle internetti ning teistesse kanalitesse.
Reisidiilid algusega Tallinna lennujaamast TLL
yegorovnick / Shutterstock

Soodsad lennupiletid algusega Tallinnast

Suur osa eestlastest eelistab väljalendu Tallinnast. Aga kui soodsad lennupiletid on ikkagi tunduvalt parema hinnaga Helsingist või Riiast, siis otsustatakse julgelt alustada lennureisi lähinaabrite juurest.

Muidugi tuleb juurde arvestada lennujaama saamise kulu, kuid päris tihti jääd kokkuvõttes ikkagi plussi. Seejuures tuleb arvestada, et kõik ei ela Tallinnas ega selle lähiümbruses. Lõuna-Eestis elades ei pruugi olla nii suurt vahet, kas lendad Tallinnast või Riiast.

Kui soovid just nimelt Tallinnast oma lendu alustada, siis pakuvad soodsaimad lende Wizz Air ja Ryanair. Mugavate otseliinide kõrval leiad sagedasti pakkumisi Lufthansalt ja airBalticult.

Enne koroonapandeemiat laiendas Turkish Airlines tugevalt oma haaret Tallinna lennujaamas. Pakkumised on aga kokku kuivanud ning enam suurt hinnapidu türklaste poolt pole märgata.

Hooajaliselt rõõmustab aga Aegean Airlines, pakkudes keskmisest soodsamaid kampaaniahindu Kreeka saartele nagu Mykonos, Kreeta, Santorini jne. Sekka ka mõned vähesema tuntusega paigad nagu Paros ja Lesbos.

Soome Helsingi Vantaa lennujaama odavad lennupiletid
Markus Mainka / Shutterstock

Soodsad lennupiletid algusega Helsingist

Arvestatav hulk kaasmaalasi elab ja töötab Soomes. Seepärast ei tohiks tulla üllatusena, et reisidiilid algusega põhjanaabrite juurest on päris populaarsed.

Pealegi on hinnad vahel sedavõrd head, et tasub isegi Tallinnast Helsingisse minna oma lennureisi alustamiseks.

Wizz Air ja Ryanair ei võimutse Helsingis nagu Tallinnast (Riiast rääkimata). See-eest on neil aga üsna aktiivne Norwegian, mis pakub soodsaid otselende erinevatesse Lõuna-Euroopa sihtkohtadesse.

Seejuures jäävad edasi-tagasi piletite hinnad 80-160 euro vahemikku parimate reisipakkumiste juures.

Muidugi ei saa Helsingi puhul üle ega ümber Finnairist. Siiski tuleb arvestada, et sageli on odavam lennata Tallinn-Helsingi-xxx, kui vaadata eraldi Helsingist algusega lennupileteid ning sinna juurde liita Soome saamise kulud.

Kui keskenduda lihtsalt odavatele lennupiletitele Euroopas, siis teeb ikkagi Norwegian Helsingis suurema osa tööst ära.

Kuivõrd tegu on otselendudega soojadesse sihtkohtadesse, siis pakuvad need eestlastele küllaga väärtust.

Omaette teema on selles, et Helsingist saab tõsiselt häid tšarterlendude pakkumisi. Igasugused reisiettevõtted nagu Tjäreborg ja TUI tulevad välja vahel väga heade viimase hetke lennupakkumistega.

Riia lennujaama odavad lennupiletid eestlastele
Daniel Bond / Shutterstock

Soodsad lennupiletid algusega Riiast

Riia on suurepärane alguspunkt, kui soovid saada eriti heade hindadega odavlennufirmade pakkumisi. Ryanairi edasi-tagasi lennupiletid Riiast Londonisse on olnud isegi müügis ainult viie euroga.

Kui jutuks tulevad airBalticu soodsad lennud, siis enamasti Riiast lendu alustades hinnavõitu ei tule.

Marginaalsed 10-15 eurot ei teeks Riiga sõitmise kulusid tasa. Samas elades Läti piirile lähedal… tasub kindlasti kaaluda, kui hinnavahe on olulisem!

Aga asi pole ainult odavlennufirmade piletites. Kuigi Riias on suurepärane valik odavaid otseliine, siis aeg-ajalt on mõned laiemad lennufirmade kampaaniad lätlaste juures tsipa soodsamad.

Stockholmi Arlanda lennujaama soodsad lennupiletid
Nuk2013 / Shutterstock

Soodsad lennupiletid algusega Stockholmist

Kunagi olid nii Tallinnas, Helsingis kui Riiast tunduvalt kehvemad lennuühendused võrreldes tänasega. Sel ajal tundus mõistlik tripisaitidel jagada pakkumisi algusega Stockholmist, kuna sinna läks samaaegselt palju lende Tallinnast.

Praegusel ajal on väga harva põhjust jagada reisidiile, mille alguspunkt on Stockholm.

Sel juhul peab tõesti olema tegu tohutu veahinna või millegipärast just Rootsi turule suunatud välkmüügiga, mis purustab seniseid lennupiletite hindade madalamaid piire.

Üldjuhul ei ole Stockholmist algavad lennud niivõrd odavad, et oleks mõtet liita sinna saamise kulud juurde.

Erandiks olid vahepeal Norwegiani kauglennud, kuid restruktureerimise tõttu pole sellel lennukompaniil enam kaugliinidele asja.

Helsingi, Riia ja Tallinna reisidiilid

Odavate lennupiletite müüdid

Soodsate lennupiletite saamisega seoses liigub veebiavarustes ringi päris palju müüte.

Kahjuks korrutatakse neid reisiteemalistes Facebooki gruppides ning nõnda saavad eksiarvamused ainult kütet juurde.

Järgnevalt murrame kõik eestlaste seas enim levinud müüdid, mis puudutavad odavate lennupiletite otsimist ja kasutamist.

  1. Lennudiile pole tegelikult olemas! Kõik Reisitarga poolt jagatud reisidiilid on alati olemas. Lihtsalt soodsa hinnaga pileteid on loetud hulk ning mingil hetkel saavad need otsa. Välkpakkumiste puhul tulebki reageerida kiiresti. Kui palju 5-euroseid pileteid Ryanair ikka soovib ühele lennule müüa!?
  2. Reisidiilid ei sobi paketireisijaile! Kui sa oled harjunud reisima turismibüroo abil, siis tasub julgelt kaaluda alternatiivi lennupakkumiste kasutamise näol. Kuigi Egiptusesse on ikka mõistikum paketiga minna, siis näiteks Itaaliasse on palju odavam minna omal käel. Ostad lennupileti ja broneerid majutuse – mis see siis ära pole?
  3. Lennupakkumised on ainult pagana “kilukarbi kompaniide” lendudele! Kindlasti mitte. Lennufirmad nagu Lufthansa, SAS Scandinavian Airlines, Turkish Airlines, British Airways ja Finnair on pidevalt pakkunud nii Tallinnast kui Helsingist mõnusalt soodsaid lende. Nagu eelnevalt mainitud, siis praktiliselt kõik korraldavad kampaaniaid.
  4. Odavad lennupakkumised on pisikeste lennukitega ja ainult öösel! Kogenumad reisisemud võivad muiata, et mis veidra müüdi siia listi oleme pannud. Aga see väide on mitu korda DELFI ja Facebooki kommentaaridest läbi käinud. Kõigile teistele: odavad reisipakkumised ei ole 99,9% juhtudest seotud lennumasina suuruse ega öiste väljumistega. Ainus erand on see, kui sama liin on näiteks käigus 5x päevas ning kehvematel kellaegadel on lihtsalt madalam nõudlus ning seetõttu ka soodsam hinnapakkumine.
  5. Teisipäeval kell 4 on parim aeg lende broneerida! Või siis laupäeval kell 9 hommikul või… see on jama! Tänapäeval hinnastatakse lennupileteid dünaamiliselt. Hinnad muutuvad vastavalt nõudlusele, kampaaniate olemasolule, hinnaklassi saadavusele ja muudele faktoritele. Igasugune statistika võib väljendada mingeid trende, ent neil ole tugevat ennustavat jõudu. Pigem tasub ignoreerida selliseid väiteid.
Kõik lennupiletite reisidiilid ühest kohast

Lennupiletite ostmine reisibüroodest

Kas osta lennupiletid iseseisvalt või reisibüroost? Meie soovitame alati osta lennupiletid ise, kuna sul on sel juhul võimalus saada parima hinna ning säilib täielik kontroll kogu ostuprotsessi üle.

Reisibürood peavad kuidagi maksma oma kontoriruumide eest ning töötajatele palgafondi tagama.

Samuti tahavad reisibüroo omanikud head elu nautida. Kuskilt peab see kasum ju tulema.

Kindlasti ei tule see kasum lennupiletite pealt. Marginaalid, kui neid üldse lennupileti hinnale rakendatakse, on meeletult madalad.

Räägime tavaliselt sentidest. Samas võidakse arvele panna konsultatsiooni- ja teenindustasusid.

Pealegi kui inimesed juba lennupileteid ostavad reisibüroo kaudu, siis suurema tõenöosusega saab neile muid teenuseid müüa. Ja igasugustel tuuridel, majutusvõimalustel ning kindlustusvahendustel võivad kasumiread juba tunduvalt priskemad olla.

2020. aastateks on ise reisi planeerimine sedavõrd mugavaks muutunud, et otsest vajadust reisibüroo teenuste järgi ei tohiks keskmisel reisisõbral või puhkuseplaneerijal küll olla.

Mugavuse eest tasutud raha eest saab juba koha peal palju rohkem reisi nautida.

Odavate lennupiletite broneerimine ise netist

Mida jälgida lennupiletite iseseisval broneerimisel?

Kuigi Reisitarga kaudu odavate lennupiletite leidmine on imelihtne, siis ei tasuks asju kinnisilmi ka teha!

Lennupiletite ostmisel on palju pisiasju, mida tasub jälgida, et mitte orgi otsa sattuda.

Järgnevalt saad ülevaate riskantseimatest asjadest lennupiletite ostmisel, mille puhul tähelepanelikkus teeb ainult head.

  • Ühe linna mitu lennujaama: Londonisse reisides võid maanduda Lutonisse (LTN), Stanstedi (STN), Heathrowsse (LHR), Gatwicki (LGW) ja London City’sse (LCY). Tee kindlaks, et sinu tagasilend on ikka samast lennujaamast. Näiteks Tenerife North ja Tenerife South lennujaamad on läbi aegade päris palju reisilistele sekeldusi põhjustanud.
  • Pagasireeglid: Eriti soodsa hinnaga lennupiletitel on tavaliselt hinna sisse arvestatud ainult käsipagas. Inimestel on tegelikult meeletult erinevad standardid pagasi osas, nii et see ei muuda neid pileteid otseselt kehvadeks. Kui küsisime Facebookis, siis nii paljud Reisitarga jälgijad vastasid, et reisivad vaid käsipagasiga. Aga kui soov on äraantav pagas võtta, siis tasub enne kontrollida maksumust ja võimalusi.
  • Vahemaandumise kestvus: Selline termin nagu minimum connection time näitab, milline on lühim võimalik vahemaandumise kestvus konkreetses lennujaamas. Enamike Euroopa ja USA lennujaamade kodulehtedel on see info olemas. Vähemalt teoorias peaksid olema kõik selle sisse mahtuvad vahemaandumised reisitõrkekindlustusega kaitstud (reaalses elus on muidugi rohkem juriidilisi nüansse).
  • Riigipõhised lisatasud: Üldiselt on kõikvõimalikud tasud lennupileti sisse arvestatud. Aga mõned riigid küsivad näiteks riigist lahkumise maksu ja selle tõendit lennujaamas passikontrolli läbides. Tasub end selliste tingimustega kurssi viia, et antud rahasumma oleks aegsasti käepärast ja üle andmist ootamas.
  • Hinnahüpped: Enne lennupiletite lõplikku ära ostmist ei tasu juba hakata majutust broneerima ega reisikindlustuse eest maksma. Toonitame alati, et praegusel ajal on lennupiletite hinnad dünaamilised. Pidevate muutumiste tõttu ei saa kunagi olla kindel täpses hinnas, kui pole juba ankeedi täitmiseni välja klikkinud ning lukustatud hinna lõpliku maksmisega garanteerinud.
Kõik reisidiilid tulevad lennupiletite ostukorvist igal kuul

Lennupiletite ostukorv

Igakuiselt teeb Reisitark koostöös DELFI Reisijuhiga lennupiletite ostukorvi.

Kasutame kõiki otsimootoreid, et leida kõige odavamad lennupiletid algusega Tallinnast. Täiendavalt teeme aeg-ajalt ülevaadet otselendudest algusega Tallinnast, Helsingist ja Riiast.

Ausalt, see pole lihtne töö. Lappame läbi lõputult kuupäevi ja hindu, et koostada lõplik ülevaade.

Samas on see oluline tegevus, sest see aitab hoida ülevaadet hindade muutumisest ja trendidest just nimelt Eesti ja lähipealinnade vaates.

Reisisõbrana saad konkreetsel hetkel olla kindel, et need on soodsaima hinnaga lennud, mille piletid saad endale broneerida ja tasku pista.

Pikemas vaates aitab hinnatrendide jälgimine ja kaardistamine meil kõikidele ränduritele ja niisama puhkajatele paremaid soovitusi anda.

Järgnevalt toome välja kolm põhilist soovitust, kuidas lennupiletite ostukorvi olemasolu maksimeerida:

  1. Arvesta hindade muutumisega: Lennupiletite ostukorv on justkui ühel ajahetkel kõikidest lennupiletite hindadest tehtud peopilt. Sarnaselt päris pidudel tehtud fotodele võivad olla kõik osalejad paari tunni jooksul mujale liikunud. Aga võivad ka mitte. Lennupiletite hinnad on õnneks veidi stabiilsemad võrreldes lõbusate pidulistega. Soovitame viie päeva möödudes pärast ostukorvi ilmumist oodata järgmist ülevaadet.
  2. Alati saab odavamalt: Ostukorvi koostamisel väldime absurdseid ümberistumisi ja unetuid öid lennujaamades. Seega, jah, kuigi tegu on soodsaimate lendudega, siis teoreetiliselt võib saada veelgi odavamalt. Kui on näha, et hind on keskmisest keerukama ümberistumise korral ikkagi erakordselt hea, siis jätame ka taolised lennupiletid ostukorvi sisse.
  3. Lennupiletid kui hooajaline kaup: Mõned lennuliinid kasvavad populaarsuses (ja sellest tulenevalt hindades) metsikult, kui algab tipphooaeg. Jahedamate ja vihmasemate ilmade tulekuga huvi raugeb. Seepärast tasub ehmatavalt kõrgete odavaimate hinnapunktide korral oodata kõrghooaja möödumist. Küll need hinnad jälle normaalseks kukuvad.

Korduma kippuvad küsimused

Korduma kippuvad küsimused odavate lennupiletite kohta

Universaalset odavat hinda polegi olemas ja seda kõikide lennuliinide üleselt. Kõik sõltub ajahetkest. Kui sa tahad välja sõita aastavahetuseks Dubaisse, siis võivad 900-eurosed edasi-tagasi piletid olla odavad. Lihtsalt üldine hinnatase on sedavõrd palju kõrgemale tõusnud. Samas jällegi keset talve Itaalia otselendu otsides võib olla 93 eurot veidi palju. Põhjus on selles, et madalhooaja tõttu saab aeg-ajalt odavlennufirmade otselendudega Itaaliasse keset talve mõlema otsa lennupiletid ainult 12 euroga.
Tallinnast on võimalik reisida kõige soodsamalt odavlennufirmadega nagu Ryanair ja Wizz Air. Samas on suure hinnasõja tulemusena hakanud keskmisest odavamaid lennupileteid pakkuma ka pika ajalooga lennufirmad nagu Lufthansa, SAS ja Turkish Airlines. Seepärast tulebki kogu aeg silmad lahti hoida. Reisitargast saad pidevalt ülevaate kõige parematest pakkumistest, mis turule paisatakse. Enamasti on need algusega Tallinnast, kuid nii mõnelgi korral võib lähinaabrite juurest veelgi odavamaid lende soetada.
Tallinnast ja lähinaabrite juurest on tavaliselt kõige soodsamad lennupiletid ikkagi firmadelt Ryanair, easyJet, Wizz Air ja Norwegian. Need kõik on tuntud odavlennufirmad. Samas on suure konkurentsis hakanud päris magusate hindadega pakkuma lende firmad nagu airBaltic, Lufthansa, Finnair ja SAS. See tähendab, et piletihinnas pole sees kõik lisad ja mugavused. Samas on palju eestlasi, kellel polegi vaja mustmiljon lisateenust, sest nad tahavad kasutada lennukit nagu bussi. Mugavalt ja kiirelt kohale!
Läbi aegade on näiteks Ryanair pakkunud lennupileteid vaid 50 sendi kuni paari euro eest. Isegi Eestist algusega on viimasel ajal olnud korduvalt piletimüüke, mille käigus on müüki paisatud edasi-tagasi lennupileteid ainult 6 euroga. Võttes arvesse selliseid arenguid on täiesti reaalne öelda, et parimad lennupiletite hinnad jäävad teatud marsruutidel 5-20 euro vahemikku. Samaaegselt on parimad lennupiletid rahvuslike lennufirmadega hinnavahemiku 80-160 eurot, sh Lufthansa ja airBalticu lennud Lõuna-Euroopasse.
Absoluutselt mitte! Täielik müüt on see, et 8-eurone lennupilet on kuidagi kehvem kui 40-eurone. Lihtsalt igale lennule müüakse piiratud arv odavama hinnaklassiga lennupileteid. Kui konkreetses hinnaklassis saavad piletid otsa, siis liigub madalam hinnaots kõrgemale. Siiski on vaja arvestada, et kõige madalama hinnaga piletitel ei tule tihti kaasa mitte mingit äraantavat pagasit ega muid taoliseid mugavusi. Samas pole sellest midagi hullu, kuna isegi lisapagasiga on hinnad keskmisest soodsamad ning paljud reisisellid saavad niikuinii ainult käsipagasiga hakkama.

Scroll to Top
Scroll to Top