Bali lennupiletid

Kas 2022/2023 talvel-kevadel saab odavalt Kagu-Aasiasse?

Vietnam. Tai. Bali. Kui vaadata lennupiletite hindasid, siis vastu vaatavad üsna kõrged hinnad. Vahet pole, kas uudistada lennupileteid detsembrisse, jaanuarisse või veebruarisse. Igal juhul on raske leida soodukaid.

Kagu-Aasiasse saab talveks ja kevadeks 2022/2023 odavaid lennupileteid. Aga selleks tuleb eelneva “reisiajastuga” võrreldes veidi rohkem tööd teha.

Täpsemalt tuleb vaadata sooduskampaaniaid Lääne-Euroopa pealinnadest, kombineerida lende ning oodata olulisi ostusündmuseid.

VIETNAM

Kagu-Aasia riikidest on üks kergemaid variante sel talvel Vietnam. Näiteks saab aeg-ajalt broneerida Turkish Airlinesi lende algusega Tallinnast ning seda hinnavahemikus 515 eurot kuni 580 eurot.

Tegu on päris hea pakkumisega, kui võtta arvesse, et suvalisteks kuupäevadeks lendude otsimine toob pigem 700€++ hinnad. Pealegi on tegu korraliku lennufirmaga, mis pakub ühte parimat turistiklassi toitlustust maailmas.

Samas on saanud sel sügisel osta pileteid Berliinist Vietnami vaid 320 euroga. Seda küll Berliinist. Kui panna juurde edasi-tagasi lennupiletid Ryanairiga Tallinnast Berliini, näiteks 60 euroga, siis tuleks kokku vaid 380 eurot.

Muidugi mängivad rolli kuupäevad. Scooti kombineeritud lennud Berliin – Singapur – Ho Chi Minh on saadaval olnud märtsikuuks. Vietnamiga on tõesti sellel talvel lihtne lugu: kui mitte olla fikseeritud kuupäevades liialt kinni, siis on võimalik häid diile leida ning kombineerida.

Vietnami lennupiletid

FILIPIINID

Filipiinide puhul on soodsaim variant viimasel ajal olnud algusega Riiast. Täpsemalt Turkish Airlines, mille puhul jäid edasi-tagasi lennupiletid alla 500 euro. Samaaegselt on tõsi seegi, et Lääne-Euroopast saab samasse sihtkohta lende veelgi odavamalt.

Pariisist on saanud 390 euroga lennupileteid Manilasse ning seda lennukompaniiga Saudia. Jällegi on võimalik saada Tallinnast vahepeal megaodavate hindadega Pariisi ning sealt siis juba jätkata pärast bussisõitu ühest lennujaamast teise lendu Filipiinidele.

⚠️ Mugavus esimesena? Kindlasti on Reisitarga jälgijate seas neid, kellel teeb meele mõruks juba mõte sellest, et sõita Ryanairiga Pariisi odavlennufirmade lennujaama, vaid selleks, et CDGst põrutada Saudi-Araabia kaudu Filipiinidele.

Sel juhul tuleks arvestada, et ilmselt 2022/2023 talvel Tallinnast 400-500 euroga Filipiinidele ei saa. Pigem minimaalsete ebamugavuste jaoks on realistlik alustada lendu Riiast, kui tulevad jälle uued Turkishi soodukad algusega lõunanaabrite juurest.

Kui läheb hästi ja näeme soodsaid hindu Tallinna lennujaamast, siis jäävad piletimaksumused suure tõenäosusega vahemikku 540 eurot kuni 620 eurot. Seegi oleks päris hästi saadud, arvestades, et tavahinnad jäävad pigem vahemikku 800 kuni 1200 eurot.

TAI

Kõige lihtsam on sel talvel ja kevadel odavalt Taisse lennata. Turism taastub. Lende on küllaga. Odavamaid hindu on pakkunud mitmed lennufirmad. Peamine neist on olnud Turkish Airlines. Parim hind on olnud 398 eurot edasi-tagasi lennupiletite eest Tallinnast Bangkokki.

Kahjuks seda hinda ükski Eesti reisidiilide portaal üles ei korjanud. Ka meie märkasime seda kui oli juba liiga hilja! Sarnases, ent paarkümmend eurot kallimas hinnaklassis on tulnud Tallinn-Bangkok-Tallinn lennupiletitega välja ka Air France ja KLM.

Kusjuures Turkish Airlines on eriliselt marutanud viimastel kuudel Riias samuti Tai lendude osas. Saadaval on olnud vaid 370-eurosed lennupiletid Riiast Bangkokki. Tuleb aga tõdeda, et neid oli mõttekas kasutada vaid Lõuna-Eestis elavatel reisisõpradel. Tallinnas pesitsedes poleks hinnavõitu.

💰 Äriklassi kutse! Muide, Kagu-Aasia sihtkohtadest on pretsedenditult palju äriklassi odavpakkumisi just nimelt Bangkokki. Võimsa konkurentsiga liin ja palju suuri lennukeid liikumas Euroopast siiami poole.

Aga mida pidada antud liinil üldse äriklassi reisidiiliks? Loomulikult pole siin kindlaid reegleid, aga meie arvates on see kuskil alla 1500-eurosed edasi-tagasi piletid korraliku lennufirma äriklassis, kui on saadaval parajaks voodiks muutuvad istmed.

Selliseid megamagusaid pakkumisi on viimasel ajal jällegi, üllatus-üllatus, turule paisanud Turkish Airlines. Erinevatest Euroopa pealinnadest (ka Tallinnast ja Riiast) on pakutud äriklassi lende hinnavahemikus 1250-1400 eurot.

Turkish Airlines äriklass reisidiilid
Sorbis / Shutterstock

BALI

Meil pole häid uudiseid Bali osas! Ootame reisidiile, aga neid pole nüüd tükk aega tulnud. Hinnad on pigem kõrged. Huvi Bali vastu on pärast saare avanemist ikka võrdlemisi tugev, ent tegu pole ikkagi Bangkokiga võrreldava sõlmjaamaga.

Viimati tulid väga-väga hea hinnaga piletid müüki hiliskevadel. Turkish Airlinesi lennud Tallinnast Denapasari jäid kuskil 430 euro juurde. Saadavust oli 2023. aasta jaanuarist kuni juunini välja.

Viimane hea pakkumine laiemast Euroopast oli Scoot algusega Ateenast ning Singapuri kaudu Balile. Selline lõbu läks maksma ainult 305 eurot. Vastukaaluks pole aga eestlaste jaoks Ateena parim alguspunkt, sest sinna ei lähe üliodavaid Ryanairi või Wizz Airi otselende.

SINGAPUR

Singapuriga on ikkagi keskmisest paremini viimasel ajal läinud. Tänu Air France, KLM ja Turkish Airlines pakkumistele on saanud Tallinnast odavaid lennupileteid Singapuri vahemikus 320 eurot kuni 485 eurot.

Laiemalt Euroopast on parimaid hindu andnud Scoot algusega Ateenast ning seda odavlennufirma otseliini vormis. Samas jällegi. Kui Pariis ja Berliin klapib eestlastele täitsa hästi, siis Ateena pole vähemalt talvisel hooajal see õige alguspunkt. Isegi 260-euroste edasi-tagasi lendude puhul Ateena-Singapur liinil.

Kuidas saada soodsad piletid Kagu-Aasiasse?

Järgnevalt anname mõningaid näpunäiteid, kuidas võimalikult hea hinnaga talveks või kevadeks endale Kagu-Aasia piletid tasku pista.

  • Must Reede on tulemas! Cyber Monday ka.
  • Star Alliance või oneworld alliansiülesed soodusmüügid. Loodame, et saabuvad ikka sel aastal!
  • Paindlikkus oma reisi planeerimisel.
  • Kui paindlikkus pole võimalik, siis arvestada eelarve tegemisel veidi kallimate piletitega, kui näiteks 2018 või 2021 aastal ostes.
  • Võib-olla üllatab veel Finnair mõistlike hindadega? Tihtilugu vähemalt Tai liinil üks parimaid hinna ja mugavuse suhteid.

Scroll to Top
Scroll to Top